Poradnia Poznań

Kardiolog Poznań

Kardiolog Poznań zaprasza pacjentów na konsultacje oraz leczenie chorób serca i układu krążenia. Prowadzimy diagnostykę oraz terapię osób dorosłych. Gwarantujemy krótkie terminy oczekiwania na konsultacje z lekarzem specjalistą.

Leczenie – kardiolog Poznań

Kardiolog jest specjalistą w leczeniu chorób serca i naczyń krwionośnych. Może on pomóc w rozpoznaniu, leczeniu i zapobieganiu chorobom serca, takim jak nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, a także wykonać badania, takie jak EKG czy echo serca. Wizyta u kardiologa w Poznaniu zagwarantuje Ci wczesne rozpoznanie i leczenie ryzyka chorób serca. W naszej specjalistycznej placówce Medicus Bonus w Poznaniu możecie przeprowadzić szereg badań diagnostycznych. Wysoko wykwalifikowany specjalista kardiolog pomoże Ci w leczeniu zaburzeń rytmu serca za pomocą farmakologii oraz zabiegów interwencyjnych. Regularnie na wizyty u kardiologa powinny chodzić osoby z chorobami serca po przebytym zawale serca, w przypadku chorób wieńcowych oraz problemów z rytmem serca.

Kardiolog ma kluczowe znaczenie w diagnozowaniu i leczeniu chorób serca, a także w zapobieganiu ich rozwojowi. Aby móc umówić się na wizytę u kardiologa, trzeba mieć skierowanie od internisty.

Do specjalisty kardiologa wysłać może lekarz rodzinny. Osoby po 50 roku życia powinny raz w roku udać się na badania kardiologiczne. Pacjent może również zgłosić się sam, jeśli zaobserwuje u siebie powtarzające się:

 • nieregularne bicie serca,
 • duszności, również po wysiłku fizycznym,
 • obrzęki kości i twarzy,
 • ból w klatce piersiowej,
 • częste omdlenia i zasłabnięcia,
 • tzw. uderzenia krwi do głowy.

 

kardiolog Poznań

Kardiolog Poznań – jak wygląda badanie?

Wizyta u kardiologa może składać się z kilku etapów. Na samym początku lekarz przeprowadzi wywiad z pacjentem, aby poznać lepiej jego medyczną przeszłość i zebrać informacje na temat przebytych chorób w przeszłości. Podczas wizyty lekarz powinien wykonać pomiar ciśnienia tętniczego, ocenę stanu serca i naczyń krwionośnych oraz badanie oddechu. Jeśli kardiolog uzna, że są potrzebne dodatkowe badania, może zlecić EKG, echo serca, tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny. Lekarz kardiolog zaproponuje leczenie i profilaktykę zdrowotną na podstawie wywiadu i wyniki badań. Bardzo ważne jest, aby umawiać się także na wizyty kontrolne u kardiologa. Wizyta kontrolna może wymagać zachowania diety przed badaniem lub noszenia odpowiednich ubrań. Zawsze pamiętaj o tym, aby poinformować swojego lekarza o przyjmowanych lekach.

Na podstawie badań własnych oraz wyników tych zleconych u innych specjalistów lekarz kardiolog wybiera najlepszą dla pacjenta ścieżkę leczenia. Zazwyczaj wystarczy terapia farmakologiczna, zwłaszcza w przypadku nadciśnienia. Lekarz może też zlecić dodatkowe konsultacje z dietetykiem, szczególnie u pacjentów z widoczną nadwagą, która sprzyja pojawianiu się i zaostrzaniu chorób serca oraz naczyń krwionośnych. Jeśli natomiast specjalista kardiolog zauważy, że leczenie farmakologiczne nie przyniesie pożądanych efektów i poprawy zdrowia pacjenta, wysyła go do szpitala na zabieg operacyjny.

Badanie wykonywane u kardiologa Poznań

Kardiolog Poznań zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób serca i naczyń krwionośnych. Dotyczy to zarówno wrodzonych zaburzeń pracy serca, jak i nabytych. Jego praca polega na dobraniu skutecznych metod leczenia oraz opiekowaniu się pacjentami kardiologicznymi w trakcie oraz po zakończeniu leczenia. Zalecenia kardiologa skupiają się na profilaktyce, która przyczynia się do zmniejszenia zachorowalności lub obniżenia pogłębiania się schorzeń systemu sercowo-naczyniowego, np. opiekując się pacjentami po przebytych zawałach serca. Kardiolog Poznań w Medicus-Bonus zajmuje się kardiologią nieinwazyjną. Oznacza to diagnostykę i leczenie chorób serca oraz naczyń krwionośnych z wykorzystaniem bezinwazyjnych narzędzi, czyli np. skupiając się na farmakologii oraz badaniach takich jak EKG.

Do najczęściej diagnozowanych oraz leczonych chorób kardiologicznych należą:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • niewydolność serca,
 • zawał mięśnia sercowego,
 • miażdżyca,
 • dusznica bolesna,
 • zaburzenia rytmu serca,
 • zapalenie mięśnia sercowego,
 • tachykardia,
 • bradykardia,
 • wady serca takie jak m.in.
 • niedomykalność zastawki mitralnej,
 • niedomylaność zastawki aortalnej,
 • zwężenie zastawki mitralnej, zwężenie zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki trójdzielnej i
  inne.

Kim jest kardiolog Poznań?

Kardiolog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom serca i naczyń krwionośnych. A oprócz tego pomaga zdiagnozować przyczyny nieregularnego bicia serca, duszności i omdleń oraz zasłabnięć. Zadaniem kardiologa jest ułożenie najlepszej dla pacjenta ścieżki leczenia. Kardiolog nie tylko zaleca leczenie farmakologiczne, ale w niektórych przypadkach proponuje też rozmowę z dietetykiem.

Lekarz kardiolog Poznań

Masz już ponad 50 lat i nigdy nie było okazji, aby pójść do kardiologa? A może pierwszy zawał już za Tobą, a nie lubisz badań i odkładasz wizytę kontrolną po raz kolejny? Nie daj się swoim obawom. W naszej placówce w Poznaniu w Medicus Bonus otrzymasz specjalistyczną pomoc, a wszelkie zabiegi i badania są u nas wykonywane bezinwazyjnie. Otrzymasz od nas fachowa pomoc kardiologiczną i dobrą diagnozę wraz z zaleceniami dalszego postępowania.

Jeśli masz zaburzenia rytmu serca, a także zdiagnozowane nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, chorobę wieńcową lub zaburzenia kurczliwości mięśnia sercowego, zapisz się na wizytę do naszego kardiologa, aby otrzymać fachowe i rzetelne podpowiedzi, jak dbać o swoje zdrowie.

dr Michał Grześkowiak

lekarz kardiolog