Poradnia Poznań

Okulista Poznań

Okulista Poznań w Medicus-Bonus, to gwarancja profesjonalnej obsługi lekarskiej. Prowadzimy konsultacje, diagnostykę i leczenie z zakresu okulistyki. Przyjmujemy pacjentów z chorobami oczu w każdym wieku. Gabinet lekarski wyposażony jest w niezbędny, nowoczesny sprzęt medyczny umożliwiający dokładną diagnostykę.

Leczenie okulistyczne Poznań

Narząd wzroku należy do szczególnie wrażliwych i narażonych na wszelkiego rodzaju urazy. Kompleksowo zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem chorób oczu zarówno tych nabytych, jak i wrodzonych.

Okulista Poznań w Medicus-Bonus, to gwarancja leczenia z zakresu:

  •  korekcji wad wzroku – nadwzroczność i krótkowzroczność u dorosłych i dzieci;
  • diagnostyki i leczenia jaskry;
  • badania i leczenia chorób siatkówki takich jak: AMD, retinopatia cukrzycowa, stany po zamknięciach naczyń siatkówki, itd.;
  • diagnostyki i leczenia chorób przedniego odcinka oka, tj. powieki, rogówki i spojówki.
okulista Poznań

Zabiegi okulistyczne Poznań

W poradni Medicus-Bonus dysponujemy nowoczesnymi narzędziami pozwalające na:

  • zabiegi w stanach nagłych:
  • drobne zabiegi okulistyczne niewymagające hospitalizacji.
okulista Poznań

Diagnostyka oka Poznań

Kontrolę stanu zdrowia oczu zaleca się raz w roku w ramach badań kontrolnych. Osoby, które ukończyły 40 rok życia powinny szczególnie dużą uwagę przykładać do regularnej diagnostyki. Pacjenci w średnim wieku i starsi są narażeni na wiele chorób, które wcześnie wykryte, pozwalają się leczyć lub korygować.

Okulista Poznań, to przyjmujący w Twoim mieście specjalista od takich chorób jak:

  • JASKRA – chorobę wywołuje postępujący zanik nerwu wzrokowego. Nieleczona potrafi doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Najbardziej na jaskrę narażone są osoby po 60 roku życia, jednak badania kontrolne pod jej kątem warto zacząć dużo wcześniej.
  • AMD – inaczej nazywane zwyrodnieniem plamki żółtej jest jedną z najgroźniejszych chorób oczu i może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.  W grupie ryzyka znajdują się osoby po 50 roku życia, palące papierosy oraz z podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi.
  • RETINOPATIA CUKRZYCOWA – jest jednym ze schorzeń wywoływanych przez cukrzycę. Dotyka ona chorych na cukrzycę typu 1 i aż około 60 procent osób z cukrzycą typu 2. Narażone są na nią również kobiety w ciąży.

Lekarz okulista Poznań

okulista

dr Agnieszka Lisiak-Jankowska

okulista