Poradnia Wągrowiec

Psycholog Wągrowiec

Psycholog Wągrowiec zaprasza na terapie i wsparcie psychologiczne nastolatków od 14 roku życia, dorosłych oraz osoby starsze.

Terapia psychologiczna Wągrowiec

Zapraszamy do wizyty u naszego psychologa wszystkich, którzy przeżywają kryzys psychiczny, mają problemy z komunikacją, odczuwają potrzebę rozwiązania wewnętrznych problemów, posiadają zalecenie od psychiatry, by poszerzyli leczenie farmaceutyczne o psychoterapię.

Oferujemy wsparcie psychologiczne dla osób:

– w kryzysie psychicznym,

– znajdujących się w tzw. krytycznym momencie życia

– z trudnościami komunikacyjnymi na linii rodzic-dziecko

– trudnościami w komunikacji u par

– borykającymi się ze stratą bliskiej osoby

– z problemami wynikającymi z chorób

– problemami wynikającymi ze zmiany statusu finansowego

– problemami związanymi z pracą

– posiadającymi zalecenie od lekarza psychiatry

– przeżywającymi osobiste trudności

– pragnącymi zrozumieć emocje swoje, swoich dzieci lub rodziców

– wszystkich, którzy czują, że mają potrzebę przepracowania swoich problemów osobistych lub relacji z innymi ludźmi.

Psychoterapia Wągrowiec

W trakcie konsultacji z psychologiem skupiamy się na pacjencie i jego problemach. Bez oceniania, za to z rzetelnym podejściem do jego problemów. Nie ma dla nas większych i mniejszych kryzysów. Jest natomiast osoba, która potrzebuje wsparcia. Psycholog nie ocenia, lecz towarzyszy pacjentowi w procesie rozwiązywania problemów i odnajdywania w sobie tego, co w nim najlepsze. Dzięki wsparciu psychologicznemu i wspólnej pracy ze specjalistą osoba z problemami krok po kroku odnajduje w sobie samym wsparcie oraz siłę do pokonywania życiowych trudności z jakimi się spotyka.

Żaden psycholog nie przepisuje leków oraz nie wystawia zwolnień lekarskich – od tego jest psychiatra. Kierujemy do niego, kiedy stwierdzamy, że stan pacjenta wymaga tego, by wspomóc jego drogę do zdrowienia również farmakologicznie lub potrzebuje on przerwy od dotychczas wykonywanych obowiązków.

Psychoterapia Gestalt Wągrowiec

Nasza psycholog jest w trakcie podnoszenia swoich umiejętności w szkole psychoterapii Gestalt, czyli psychoterapii postaci. Do pacjenta podchodzi się w sposób holistyczny, a więc całościowy. Dla przykładu: wszelkie traumy lub trudne doświadczenia z dzieciństwa, nie rozwiązane problemy czy nieprzepracowany ból mogą wywoływać wewnętrzny dyskomfort i problemy w codziennym życiu. Zadaniem psychoterapii postaci jest takie wsparcie procesu zdrowienia, by pacjent mógł w swoich emocjach poradzić sobie z trudnymi emocjami i nauczył się radzić sobie w teraźniejszości.

Psycholog Wągrowiec

mgr. Małgorzata Wojtecka

Psycholog