Poradnia Poznań

Chirurg Poznań

Nasz główny chirurg w poradni Poznań – dr n. med. Krzysztof Galbas posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie w leczeniu tkanek miękkich. Przeprowadza konsultacje zarówno w przypadku drobnych zmian chorobowych, jak i tych wymagających zabiegów operacyjnych i związanych z koniecznością hospitalizacji. Diagnozuje oraz kwalifikuje pacjentów przed skierowaniem ich do szpitala specjalistycznego w Środzie Wlkp., gdzie przeprowadza większe zabiegi operacyjne.

Konsultacje chirurgiczne Poznań

Leczenie chirurgiczne jest stosowane w przypadku chorób lub urazów, które nie mogą być leczone innymi metodami, takimi jak terapia farmakologiczna czy fizjoterapia. Chirurgia Poznań to bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny. Do schorzeń, które mogą wymagać leczenia chirurgicznego należą nowotwory, zaawansowane choroby serca, zwichnięcia, złamania i urazy układu moczowego. Celem leczenia chirurgicznego jest usunięcie przyczyny choroby lub urazu, co ma na celu pomoc pacjentowi w powrocie do zdrowia. Chirurgia Poznań oferowana w Medicus-Bonus tonus to najlepsze rozwiązanie, gdy potrzebujesz pomocy chirurga.

Konsultacje chirurgiczne Poznań

Na miejscu wykonujemy badania diagnostyczne oraz drobne zabiegi chirurgiczne nie wymagające hospitalizacji. Nasz chirurg w Poznaniu kwalifikuje również pacjentów do leczenia operacyjnego w szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wlkp. Przy szpitalu działa poradnia, w której również przyjmujemy chorych potrzebujących konsultacji chirurgicznych. Wizyta u chirurga może uratować ludzkie zdrowie, a czasem nawet i życie. Poznań, w naszej placówce Medicus-Bonus mamy doskonałych lekarzy specjalistów, którzy kierują leczeniem chorych tak, by wyleczyć lub zminimalizować wpływ choroby na codzienne funkcjonowanie pacjenta.

Przeprowadzamy konsultacje chirurgiczne m.in. z zakresu:

zabieg chirurgiczny

Badanie chirurgiczne Poznań

Badanie chirurgiczne składa się z kilku etapów. Na samym początku chirurg przeprowadza rozmowę z pacjentem oraz zapoznaje się z jego historię medyczną, stąd tak ważne jest, by pacjent posiadał dokumentację medyczną oraz, w razie konieczności, aktualne wyniki badań. Dopiero posiadając tę wiedzę przeprowadza właściwe badanie. Kolejne etapy postępowania chirurgicznego zależą od dolegliwości pacjenta.

Do chirurga należy udać się w przypadku, kiedy potrzbujemy zarówno drobnych zabiegów takich jak przecięcie ropnia czy usnięcie zmian skórnych, jak i kiedy borykamy się z owrzodzeniami tkanek miękkich, żylakami, przepuklinami czy innymi zmianami wymagającymi interwencji lekarza specjalisty.

chirurg Poznań
chirurg Poznań

Zabiegi chirurgiczne Poznań

Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane przez lekarzy specjalistów służą leczeniu oraz diagnostyce. Zabiegi chirurgiczne dzielą się na takie, gdzie interwencja w organizm chorego jest minimalna, jak np. laparoskopia oraz te wymagające od lekarza działań bardziej inwazyjnych.  Zabiegi chirurgiczne obejmują szeroki zakres działań: od prostych zabiegów, takich jak usunięcie znamienia, do bardziej skomplikowanych interwncji, takich jak przeszczep serca lub operacja usunięcia nowotworu. Przed zabiegiem chirurgicznym pacjent jest do niego odpowiednio przygotowywany. W pierwszej kolejności musi wykonać odpowiednie, zależne od potrzeby, badania ambulatoryjne. Jeśli istnieje taka konieczność otrzymuje także receptę z listą leków, jakie powinien przyjmować podczas przygotowań do operacji. Po zabiegu stan pacjenta jest monitorowany, a lekarz prowadzący wspiera chorego w jak najszybszym powrocie do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Chirurg Poznań w Medicus- Bonus wykonuje drobne zabiegu chirurgiczne niewymagające leczenia operacyjnego. Specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej ma każdy chirurg. Poznań placówka Medicus Bonus dbamy o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów.

Wykonujemy zabiegi chirurgiczne m.in. z zakresu:

  • wycinania znamion
  • nacinania ropni
  • usuwania drobnych zmian skórnych
  • zszywania ran
  • drobnych zabiegów chirurgicznych.
chirurgia w Poznaniu

Leczymy kompleksowo

W Medicus-Bonus Poznań dbamy o to, by nasi pacjenci mogli możliwie szybko i w jednym miejscu kompleksowo zadbać o swoje zdrowie.

Chirurgia tkanek miękkich wymaga często bardziej złożonych zabiegów. W szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wlkp., w komfortowych, przyjaznych pacjentowi warunkach i co najważniejsze, z udziałem nowoczesnych metod oraz sprzętów, wykonujemy specjalistyczne, bardziej skomplikowane zabiegi z zakresu:

Plastyki brzucha

Usuwamy nadmiar skóry, jaki zgromadził się na wysokości brzucha i podbrzusza po zrzuceniu przez pacjenta dużej nadwagi lub ciąży. To zabieg plastyczny poprawiający komfort życia pacjenta, a nie odchudzający.

Leczenia przepuklin

Przepukliny tworzą się w sytuacji, kiedy, najprościej tłumacząc, część narządów wewnętrznych przesuwa się poza jamę brzuszną. Najczęściej na przepukliny narażone są osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną oraz kobiety w ciąży.

Leczenia chorób żył

Specjalizujemy się w nowoczesnych, małoinwazyjnych metodach leczenia żylaków. Pacjent szybko opuszcza szpital i w krótkim czasie może cieszyć się pięknymi, pozbawionymi zmian nogami.

Kim jest lekarz chirurg Poznań?

Lekarz chirurg to specjalista medycyny, który zajmuje się leczeniem chorób i urazów, które wymagają przeprowadzenia operacji. Chirurdzy posiadają fachową wiedzę i doświadczenie w zakresie wyonywanych przez siebie operacji, które są przeprowadzane są za pomocą specjalistycznych narzędzi. Chirurdzy posiadają różne specjalizuje, takie jak: chirurgia onkologiczna, chirurgia kardiologiczna, chirurgia ortopedyczna, chirurgia urologiczna, chirurgia plastyczna, chirurgia dziecięca i wiele innych. Lekarz chirurg odpowiada za diagnostykę, leczenie i opiekę pacjentów przed, w trakcie i po operacji.

Do lekarza chirurga należy udać się  momencie, gdy zawodzi leczenie zachowawcze zlecone przez internistę lub, gdy odczuwamy potrzebę usunięcia wad, które powstały w wyniku chorób, zmian skórnych, zmian w tkankach miękkich czy choroby. Nie należy bagatelizować defektów, które powstają na skórze.  Odpowiednio szybka reakcja i konsultacja z lekarzem specjalistą może pomóc szybko i skutecznie pozbyć się problemu.

Chirurg zleca odpowiednie badania, a następnie podpowiada i prowadzi najbardziej skuteczne i dopasowane do indywidualnych potrzeb leczenie.

Wizyta u lekarza chirurga zawsze rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu i specjalistycznego badania w gabinecie. Lekarz będzie chciał poznać historię choroby pacjenta dowiedzieć się, jakie ten przyjmuje leki.

Lekarz chirurg Poznań

Szukasz dobrego lekarza chirurga w Poznaniu? W Medicus-Bonus w Poznaniu masz możliwość skorzystania z usług doskonałego, doświadczonego chirurga. W naszej placówce medycznej dokładamy wszelkich starań, by zatrudnieni lekarze specjaliści wyróżniali się doskonałymi umiejętnościami oraz pełnym empatii podejściem do pacjenta. Zapraszamy do naszego gabinetu.

Lekarze w placówce w Poznaniu są doskonale wykwalifikowanymi specjalistami z wieloletnim doświadczeniem i praktyką w swoim zawodzie. Z każdym pacjentem podczas wizyty w gabinecie lekarskim przeprowadzany jest kompleksowy wywiad, a ścieżka leczenia dobrana zostaje pod jego indywidualne potrzeby. Po wizycie każdy chory otrzymuje wskazówki oraz zalecenia, które pomogą mu zadbać o swoje zdrowie. Nasi lekarze pomogają swoją specjalistyczną wiedzą i podpowiedają najlepsze rozwiązania. Chirurg wyjaśnia, jakie działania profilaktyczne należy podjąć w celu zapobiegania lub dalszemu rozwojowi choroby.

chirurg Poznań

dr n. med. Krzysztof Galbas

Chirurg