Poradnie specjalistyczne Medicus-Bonus Poznań

Flebolog Poznań

Flebolog Poznań to kilkadziesiąt lat doświadczenia i nowoczesne, bezinwazyjne metody leczenia chorób żył.

Bazując na najnowszych zdobyczach medycyny w terapii schorzeń żył oraz tętnic żylnych specjalizujemy się w zabiegach, które w okresie rekonwalescencji nie wiążą się dla pacjenta z wielotygodniowym cierpieniem i oczekiwaniem na powrót do codziennych aktywności.

Na miejscu przeprowadzamy badanie USG Doppler i zabieg skleroterapii. Umożliwiamy zamówienie dopasowanych przez lekarza pończoch i rajstop kompresyjnych. W naszym szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wlkp. wykonujemy małoinwazyjne zabiegi usunięcia żylaków.

Leczenie flebologiczne Poznań

Flebolog to lekarz specjalizujący się w leczeniu chorób żył, takich jak żylaki, zakrzepica, zatorowość płucna, zakrzepowe zapalenie żył i inne. Lekarz flebolog przeprowadza badania z wykorzystaniem m.in. USG Doppler, diagnozuje i leczy te choroby. Do powstawania żylaków mogą przyczyniać się:

 • nadwaga
 • siedzący tryb życia
 • palenie papierosów
 • ciąża
 • genetyka.

Lekarze flebolodzy zalecają, by pacjenci regularnie kontrolowali stanu żył kończyn dolnych i wykonywali raz w roku badanie USG Doppler, które pozwala specjaliście ocenić stan naczyń krwionośnych i wspólnie z pacjentem zadecydować o ewentualnym dalszym leczeniu. Niezwykle ważne jest, by ten sam specjalista, który prowadzi pacjenta, wykonywał też badanie USG. Im wcześniej wykryte zmiany, tym krótsze leczenie.

Flebolog Poznań – jak wygląda badanie?

Prawidłowo wykonane badanie flebologiczne składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności lekarz flebolog przeprowadza z pacjentem wywiad, podczas którego zapoznaje się z jego historią choroby oraz zadaje szereg pytań mających na celu umożliwić jak najlepszą diagnostyką. Mogą one dotyczyć np. stylu życia lub ewentualnych nałogów takich jak palenie papierosów. W kolejnym etapie przeprowadza badanie diagnostyczne, które pozwala w obiektywny sposób ocenić stan żył i zaawansowania choroby żylakowej. W trakcie ostatniego etapu konsultacji lekarz wspólnie z pacjentem omawiają możliwe ścieżki leczenia.

W Medicus-Bonus w Poznaniu lekarz flebolog podczas konsultacji wykonuje:

 • badania USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych,
 • kwalifikacje do leczenia operacyjnego,
 • proponuje sposoby leczenia chorób żył i tzw. pajączków,
 • podpowiada profilaktykę chorób naczyń krwionośnych.
flebolog poznań
flebolog poznań

Badanie USG Doppler

Badanie USG Doppler jest podstawowym narzędziem służącym lekarzowi w diagnostyce oraz leczeniu chorób żył.

Na czym polega badanie USG Doppler?

Badanie USG doppler to diagnostyczna metoda obrazowania, która pozwala na analizę przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Podczas badania USG doppler wykorzystuje się fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które są kierowane w kierunku badanego naczynia. Po uderzeniu w krew fale dźwiękowe odbijają się i zwracają do czujnika, który rejestruje zmiany częstotliwości i intensywności fal dźwiękowych, co pozwala na określenie prędkości przepływu krwi w badanym naczyniu.

Badanie USG Doppler stosuje się w diagnostyce chorób naczyń krwionośnych, takich jak choroba niedokrwienna serca, miażdżyca, zakrzepica, a także w diagnostyce ciąży, aby ocenić przepływ krwi włośniczkowy w łożysku. Jest to bezpieczna i nieinwazyjna metoda badania, która nie wymaga stosowania promieniowania jonizującego.

flebolog Poznań

Zabiegi wykonywane u flebologa – Poznań

Gabinet lekarski, gdzie przeprowadzane są konsultacje u specjalisty flebologa w Medicus-Bonus w Poznaniu jest w pełni przystosowany do tego, aby wykonać szczegółowe i fachowe badania. Poza skleroterapią większość zabiegów przeprowadzamy w naszym szpitalu specjalistycznym w Środzie Wlkp. Specjalizujemy się w małoinwazyjnych operacjach, umożliwiających pacjentom szybki powrót do codziennych czynności. W komfortowych warunkach, pod opieką lekarza specjalisty i doskonale przygotowanego personelu pacjent sprawnie wraca do codziennych aktywności. Bez konieczności długiej rehabilitacji  i noszenia przez wiele tygodni niewygodnej odzieży kompresyjnej. Konsultacja to pierwszy etap leczenia, podczas którego ma miejsce diagnostyka oraz rozpoczęcie właściwego leczenia.

Flebolog Poznań – wykonywane zabiegi:

 

 • skleroterapia – polega na wprowadzeniu do zmienionej przez chorobę żyły specjalnej piany, która wywołuje kontrolowany stan zapalny żył i likwiduje żylaki.
 • VariClose i VenaSeal – metoda polega na stopniowym wprowadzania do światła żyły specjalnego kleju polimerowego, a następnie uciskaniu jej. Powoduje to zamknięcie żyły.
 • SVS – para wodna – zabieg z użyciem pary wodnej wprowadzanej do żyły. Jej temperatura powoduje zamykanie naczyń krwionośnych.
 • Fleboktomia Mullera – żyły są usuwane za pomocą specjalnych haczyków chirurgicznych.
 • operacja sposobem Babcocka – najbardziej inwazyjny zabieg wykonywany jedynie u pacjentów, u których doszło do niewydolności zastawek żyły dopiszczelowej.

Kim jest lekarz flebolog Poznań

Flebolog jest lekarzem specjalizującym się w leczeniu chorób żył. Flebologia to gałąź medycyny zajmującą się diagnostyką i leczeniem schorzeń żył oraz tętnic kończyn dolnych. Lekarz flebolog posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w zakresie diagnozowania, leczenia i profilaktyki chorób żył, takich jak żylaki, zakrzepica, zatorowość płucna, zakrzepowe zapalenie żył i inne. Flebologia to dziedzina interdyscyplinarna, w której lekarz flebolog współpracuje z innymi specjalistami, takimi jak angiolog, chirurg naczyniowy, czy radiolog, aby zapewnić pacjentom najlepszą opiekę medyczną.

Głównym celem wizyty u flebologa jest zdiagnozowanie stanu żył u pacjenta. Tzw. pajączki, niepokojące zmiany na nogach, obrzęki lub wyraźniej zarysowane żyły, to sygnał, że warto udać się do lekarza flebologa. Odpowiednio wcześnie rozpoznana i leczona choroba żył nie rozwija się dalej i nie prowadzi do poważniejszych, mogących nawet zagrozić życiu pacjenta powikłań.

Medicus-Bonus w Poznaniu oferuje kompleksowe badanie u najlepszych specjalistów, którzy posiadają szeroką wiedzą w swojej specjalizacji. W gabinecie znajduje się nowoczesny sprzęt, który umożliwia prawidłową diagnostykę chorób żył i tętnic. W trakcie wizyty lekarz flebolog zapoznaje się z historią medyczną i przeprowadzi szczegółowy wywiad. Każdy z etapów konsultacji poszerza wiedzę lekarza flebologa i pozwala dobrać najwygodniejszą dla pacjenta ścieżkę leczenia.

Lekarz flebolog Poznań

Na Twoich nogach pojawiły się pierwsze pajączki i zastanawiasz się, czy nie dzieje się coś poważnego? A może masz tendencję do żylaków i prowadzisz siedzący tryb życia? Jeśli tak, to warto wybrać się do specjalisty. Flebolog Poznań pomoże Ci zlokalizować problem i wspólnie uda Wam się wdrożyć najlepsze kroki, aby odzyskać zdrowie.

Flebolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób żył. Osoby, które powinny skonsultować się z flebologiem, to m.in. te cierpiące na żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, owrzodzenie żylakowe, czy też inne problemy związane z żyłami. Flebolog może zalecić leczenie zachowawcze, takie jak noszenie pończoch uciskowych, lub leczenie operacyjne, jeśli to konieczne.

Lekarze w placówce w Poznaniu to wykwalifikowani specjaliści. Z ich pomocą odzyskasz piękne nogi i nauczysz się działania profilaktycznego, aby zapobiegać nawrotom i minimalizować skutki rozwoju choroby.

Flebolog Poznań

dr n. med. Krzysztof Galbas

flebolog