Poradnia Poznań

Laryngolog Poznań

Laryngolog Poznań to gwarancja szybkiej pomocy laryngologicznej w centrum Poznania. Przyjmujemy codziennie zarówno dorosłych, jak i dzieci. W poradni Medicus-Bonus w Poznaniu wykonywane są kompleksowe  badania oraz przeprowadzane drobne zabiegi laryngologiczne.

Leczenie laryngolog Poznań

Leczenie laryngologiczne w Medicus-Bonus, to połączenie nowoczesnych metod diagnostycznych z wieloletnim doświadczeniem lekarzy specjalistów. Nasi laryngolodzy zajmują się leczeniem  chorób ucha, krtani, nosa, gardła, ale także kości skroniowej, zatok przynosowych, jamy ustnej, przełyku, tchawicy, oskrzeli, języka i gruczołów ślinowych.

Zajmujemy się:

 •  diagnostyką i leczeniem chorób: nosa, uszu, jamy ustnej, gardła, krtani, zatok przynosowych i ślinianek,
 • kwalifikacją do leczenia operacyjnego w zakresie operacji: migdałków, operacji plastycznej nosa i przegrody nosa, operacyjnego leczenia zatok przynosowych,
 • leczeniem niedosłuchów u dzieci,
 • wad wrodzonych w rejonie głowy i szyi,
 • leczeniem chrapania i bezdechów sennych.

Laryngologia w Poznaniu może poszczycić się nowoczesnymi technikami diagnostycznymi.

Laryngolog Poznań – jak wygląda wizyta?

Podstawą każdej wizyty w naszej placówce jest wywiad dotyczący historii medycznej pacjenta i wszystkich objawów, które u siebie obserwuje. Dla laryngologa duże znaczenie mają niektóre codzienne nawyki oraz choroby w rodzinie. W gabinecie lekarz laryngolog przeprowadzi badanie fizykalne i sprawdzi co dzieje się z gardłem, tchawicą i śluzówkami. Laryngolog może zlecić dodatkowe badania w postaci rentgena klatki piersiowej lub górnych dróg oddechowych. Dopiero po wnikliwej analizie wyników badań postawi diagnozę i zaproponuje odpowiednie leczenie dla pacjenta. W naszej placówce stawiamy na indywidualne podejście do pacjenta, dlatego każda wizyta może przebiegać inaczej.

laryngologia Poznań

Badanie wykonane u laryngologa Poznań

Laryngolog w Poznań Medicus Bonus może wykonać wiele badań, aby dobrze zdiagnozować swojego pacjenta i dobrze postawić diagnozę oraz określić odpowiednie leczenie. Podstawowym badaniem jest laryngoskopia, która polega na oglądaniu krtani i tchawicy. Laryngolog ma prawo zlecić RTG, tomografię lub rezonans magnetyczny. W niektórych przypadkach może też wykonać biopsję, aby pobrać tkanki do badania laboratoryjnego. Najpopularniejszym badaniem jest jednak tympanometria.

Zabiegi laryngologiczne Poznań

Kilku z naszych laryngologów związanych jest z Kliniką Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W razie konieczności kierujemy pacjentów do szpitala w Środzie WIelkopolskiej. Na miejscu wykonujemy podstawowe zabiegi lecznicze.

 • USG ślinianek
 • próby błędnikowe
 • podcinanie więzadełek u dzieci

Tympanometria Poznań

Tympanometria to badanie słuchu, które polega na ocenie sztywności błony bębenkowej i jej zdolności do ruchu. Badanie to jest przeprowadzane przez specjalistę. W trakcie badania, pacjent siedzi przed urządzeniem tympanometrycznym, które wprowadza niewielkie ciśnienie do jamy bębenkowej za pomocą specjalnego ucha. Błona bębenkowa jest podatna na ruch przy prawidłowej sztywności i odpowiednim ciśnieniu w uchu. Wynik badania jest wykresem, który pokazuje jak błona bębenkowa reaguje na różne poziomy ciśnienia. Tympanometria jest szczególnie przydatna w diagnozowaniu chorób ucha wewnętrznego takich jak zapalenie ucha oraz chorób zatok.

To bezbolesne i bezinwazyjne badanie słuchu pozwalające lekarzowi ocenić stan ucha środkowego i wewnętrznego.

Tympanometria wykorzystwana jest w diagnostyce:

 • niedosłuchu,
 • szumu w uszach,
 • problemach z rozumieniem mowy,
 • zawrotach głowy,
 • kłopotach z koncentracją słuchową.

Fiberoskopia Poznań

Fiberoskopia to badanie polegające na oglądaniu wewnątrz jamy ustnej, gardła, krtani i tchawicy za pomocą specjalnego instrumentu zwanego fibroskopem. Fibroskop to długi, elastyczny przewód z kamerą na końcu, który jest wprowadzany do jamy ustnej pacjenta. Fiberoskopia jest przydatna w diagnostyce różnych schorzeń górnych dróg oddechowych. Badanie to jest przeprowadzane przez specjalistę takiego jak otolaryngolog lub gastroenterolog. Fibroskopia jest bezbolesna, ale może powodować nieznaczne dyskomfort, a pacjent może odczuwać lekkie duszności i kaszel podczas badania. W zależności od diagnozy, lekarz może pobrać próbki tkanek lub przeprowadzić inne działanie chirurgiczne przy użyciu fibroskopu.

To nowoczesne badanie, podczas którego lekarz za pomocą fiberoskopu może dokładnie przyjrzeć się zmianom zachodzącym w górnej części układu oddechowego. W jego trakcie możliwe jest również pobranie próbek do badania histopatologicznego.

Fiberoskopia wykorzystywana jest w diagnostyce:

 • bezdechów sennych i chrapania,
 • zmian nowotworowych,
 • polipów,
 • nieżytów nosa,
 • zaburzeniach połykania,
 • bólach w okolicach gardła,
 • drożności nosa,
 • emisji głosu z chrypką,
 • i innych, które wskaże lekarz.

Badania audometryczne w kabinie słuchu Poznań

To bezinwazyjne i bezbolesne badanie pozwalające lekarzowi określić ubytek słuchu u pacjenta. Wykonywane jest w specjalnej kabinie wygłuszającej w celu zapewnienia obiektywnych wyników badania. Pacjent w słuchawkach na uszach komunikuje lekarzowi w jakim natężeniu słyszy dźwięki.

Audiometria wykorzystywana jest w przypadkach:

 • niedosłuchu,
 • urazach głowy,
 • zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych,
 • schorzeniach mózgu,
 • stwardnieniu rozsianym.

 

Kim jest laryngolog Poznań?

Laryngolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób głosu, krtani i tchawicy, ale pomaga też podczas wszelkich chorób zatok. Warto pójść do laryngologa, jeśli odczuwasz problemy związane z głosem, tchawicą, krtanią lub zatokami.

Wizyta u laryngologa jest też zalecana profilaktycznie, szczególnie dla osób, które są narażone na działanie szkodliwych czynników i aparat mowy jest przez nich często używany, podczas prelekcji lub śpiewania.

Laryngolog nie tylko leczy, ale proponuje też profilaktyczne działania, co jest bardzo ważne dla osób, które pracują głosem. Dobra diagnoza oraz odpowiednie leczenie naszych pacjentów to priorytet w naszej placówce.

 

Lekarz laryngolog Poznań

Masz problemy z połykaniem lub odczuwasz ból w gardle i tchawicy? A może masz problemy z oddychaniem i wciąż masz zatkany nos? Zapisz się na wizytę do laryngologa w Poznaniu z Medicus Bonus! U nas uzyskasz dostęp do najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, którzy przeprowadzą odpowiednie badania, aby dobrze Cię zdiagnozować i poprawić komfort Twojego życia.

U nas nie tylko otrzymasz diagnozę, ale jeśli będzie taka potrzeba, otrzymasz skierowanie do naszego szpitala w Środzie Wielkopolskiej.  

laryngolog Poznań

dr Paweł Nogal

laryngolog

dr Bartosz Zakrzewski

laryngolog

laryngolog Poznań

dr Aleksandra Trzcińska

laryngolog

laryngolog Poznań

dr Maciej Tokarski

laryngolog

dr Agata Buczkowska-Andruszko

laryngolog

dr Wanda Jańczuk

laryngolog