Poradnie specjalistyczne Medicus-Bonus Poznań

Laryngolog Poznań

Laryngolog Poznań to gwarancja szybkiej pomocy laryngologicznej w centrum Poznania. Przyjmujemy codziennie zarówno dorosłych, jak i dzieci. W poradni Medicus-Bonus w Poznaniu wykonywane są kompleksowe  badania oraz przeprowadzane drobne zabiegi laryngologiczne.

Leczenie laryngolog Poznań

Leczenie laryngologiczne w Medicus-Bonus, to połączenie nowoczesnych metod diagnostycznych z wieloletnim doświadczeniem lekarzy specjalistów. Nasi laryngolodzy zajmują się leczeniem  chorób ucha, krtani, nosa, gardła oraz kości skroniowej, zatok przynosowych, jamy ustnej, przełyku, tchawicy, oskrzeli, języka i gruczołów ślinowych.

Zajmujemy się: diagnostyką i leczeniem chorób: nosa, uszu, jamy ustnej, gardła, krtani, zatok przynosowych i ślinianek, kwalifikacją do leczenia operacyjnego w zakresie operacji: migdałków, operacji plastycznej nosa i przegrody nosa, operacyjnego leczenia zatok przynosowych, leczeniem niedosłuchów u dzieci, wad wrodzonych w rejonie głowy i szyi, leczeniem chrapania i bezdechów sennych. Laryngologia w Poznaniu w Medicus-Bonus przy placu Kolegiackim może poszczycić się nowoczesnymi technikami diagnostycznymi i świetnymi wynikami w leczeniu.

specjalista laryngolog Poznań

Laryngolog Poznań – jak wygląda wizyta?

Podstawą każdej wizyty w naszej poradni jest wywiad dotyczący historii medycznej pacjenta i wszystkich objawów, które u siebie obserwuje. Dla laryngologa duże znaczenie mają niektóre codzienne nawyki oraz choroby w rodzinie. W gabinecie lekarz laryngolog przeprowadza badanie fizykalne i sprawdza co dzieje się z gardłem, tchawicą i śluzówkami. Laryngolog może zlecić dodatkowe badania w postaci rentgena klatki piersiowej lub górnych dróg oddechowych. Dopiero po wnikliwej analizie wyników badań postawi diagnozę i zaproponuje odpowiednie leczenie dla pacjenta. W naszej placówce stawiamy na indywidualne podejście do chorego, dlatego każda wizyta może przebiegać inaczej.

laryngologia Poznań

Badanie wykonane u laryngologa Poznań

Laryngolog w Poznań Medicus-Bonus może wykonać wiele badań, aby dobrze zdiagnozować pacjenta,  postawić prawidłową diagnozę oraz zaproponować odpowiednie leczenie. Podstawowym badaniem jest laryngoskopia. Lekarz ogląda krtań i tchawicę przy pomocy specjalnego lusterka. Laryngolog ma prawo zlecić RTG, tomografię lub rezonans magnetyczny. W niektórych przypadkach może też wykonać biopsję, aby pobrać tkanki do badania laboratoryjnego. Najpopularniejszym wykonywanym w MedicuspBonus badaniem jest tympanometria.

laryngologia Poznań

Zabiegi laryngologiczne Poznań

Kilku z naszych laryngologów związanych jest z Kliniką Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie zdobyli wiedzę doświadczenie przy operacjach laryngologicznych. W razie konieczności naszych pacjentów kierujemy do szpitala w Środzie WIelkopolskiej.

Na miejscu w Poznaniu wykonujemy podstawowe zabiegi lecznicze.

 • USG ślinianek
 • próby błędnikowe
 • podcinanie więzadełek u dzieci

Tympanometria Poznań

Tympanometria to badanie słuchu, które polega na ocenie sztywności błony bębenkowej i jej zdolności do ruchu. Badanie to jest przeprowadzane przez lekarza specjalistę. W jego trakcie pacjent siedzi przed urządzeniem tympanometrem, a lekarz wprowadza niewielkie ciśnienie do jamy bębenkowej za pomocą specjalnego ucha. Błona bębenkowa jest podatna na ruch przy prawidłowej sztywności i odpowiednim ciśnieniu w uchu. Wynik badania to wykres, który pokazuje jak błona bębenkowa reaguje na różne poziomy ciśnienia. Tympanometria jest szczególnie przydatna w diagnozowaniu chorób ucha wewnętrznego takich jak zapalenie ucha oraz chorób zatok.

To bezbolesne i bezinwazyjne badanie słuchu pozwalające lekarzowi ocenić stan ucha środkowego i wewnętrznego.

Tympanometria wykorzystwana jest w diagnostyce:

 • niedosłuchu,
 • szumu w uszach,
 • problemach z rozumieniem mowy,
 • zawrotach głowy,
 • kłopotach z koncentracją słuchową.
lekarz laryngolog Poznań

Fiberoskopia Poznań

Fiberoskopia to badanie jakie wykonuje lekarz, by móc obejrzeć wnętrze jamy ustnej, gardła, krtani i tchawicy za pomocą specjalnego instrumentu zwanego fiberoskopem. Fiberoskop składa się z  długiego, elastycznego przewodu z kamerą na końcu. Jest on wprowadzany do jamy ustnej pacjenta. Fiberoskopia sprawdza się w diagnostyce wielu schorzeń górnych dróg oddechowych. Badanie to wykonuje specjalista otolaryngolog lub gastroenterolog. Fiberoskopia nie wywołuje niedogodności związanych z bólem, ale może powodować nieznaczne dyskomfort. Pacjent może odczuwać niewielkie duszności i potrzebę zakasłania. W zależności od diagnozy, lekarz może pobrać próbki tkanek lub przeprowadzić inne działanie chirurgiczne przy użyciu fiberoskopu.

Fiberoskopia to nowoczesne badanie, podczas którego lekarz za pomocą fiberoskopu może dokładnie przyjrzeć się zmianom zachodzącym w górnej części układu oddechowego. W jego trakcie możliwe jest również pobranie próbek do badania histopatologicznego.

Fiberoskopia wykorzystywana jest w diagnostyce:

 • bezdechów sennych i chrapania,
 • zmian nowotworowych,
 • polipów,
 • nieżytów nosa,
 • zaburzeniach połykania,
 • bólach w okolicach gardła,
 • drożności nosa,
 • emisji głosu z chrypką,
 • i innych, które wskaże lekarz.

Badania audiometryczne w kabinie słuchu Poznań

To bezinwazyjne i bezbolesne badanie pozwalające lekarzowi określić ubytek słuchu u pacjenta. Wykonywane jest w specjalnej kabinie wygłuszającej w celu zapewnienia obiektywnych wyników badania. Pacjent w słuchawkach na uszach komunikuje lekarzowi w jakim natężeniu słyszy dźwięki.

Audiometria wykorzystywana jest w przypadkach:

 • niedosłuchu,
 • urazach głowy,
 • zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych,
 • schorzeniach mózgu,
 • stwardnieniu rozsianym.

 

Kim jest laryngolog?

Laryngolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób głosu, krtani i tchawicy. Pomaga też pacjentom poradzić sobie z chorobami zatok oraz uszu. Warto pójść do laryngologa, jeśli pojawiają się problemy związane z głosem, tchawicą, krtanią lub zatokami.

Wizyta u laryngologa jest też zalecana profilaktycznie, szczególnie dla osób, które są narażone na działanie szkodliwych czynników i dużo pracują głosem np. wykonując zawód nauczyciela lub śpiewając.

Laryngolog nie tylko leczy, ale proponuje też profilaktyczne działania, co jest bardzo ważne dla osób, które pracują głosem. Dobra diagnoza oraz odpowiednie leczenie naszych pacjentów to priorytet w poznańskiej poradni Medicus-Bonus.

 

Lekarz laryngolog Poznań

Na konsultację u lekarza dermatologa warto wybrać się, gdy pojawiają się problemy z połykaniem lub ból w gardła i tchawicy? Sygnałem alarmowym powinien być dyskomfort podczas oddychania i związany z tym przewlekle zatkany nos. Warto zapisać się na wizytę u laryngologa w Medicus-Bonus w Poznaniu. Oferujemy najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, którzy przeprowadzą odpowiednie badania i właściwie zdiagnozują, przez co znacząco poprawią komfort życia pacjenta.

Prowadzimy leczenie farmakologiczne, a w razie konieczności kierujemy na hospitalizację w naszym szpitalu w Środzie Wielkopolskiej.

Laryngolog Poznań

laryngolog Poznań

dr Paweł Nogal

laryngolog

laryngolog Poznań

dr Aleksandra Trzcińska

laryngolog

dr Wanda Jańczuk

laryngolog

dr Anna Frączkowska

laryngolog

dr Anna Młodkowska

laryngolog