Poradnie specjalistyczne Intermedica

Dietetyk Wągrowiec

Dietetyk Wągrowiec zaprasza na konsultacje dietetyczne

Oferujemy wizyty kontrolne w czasie trwania diety, badanie składu ciała, ocenę sposobu odżywiania.

 Układamy diety dostosowane do potrzeb, stanu zdrowia, planu dnia i preferencji smakowych pacjenta.

Dietetyk Wągrowiec

Dietetyk Wągrowiec w poradniach specjalistycznych Intermedica oferuje układanie planów żywieniowych dla wszystkich pragnących poprawić swoje zdrowie oraz wygląd zewnętrzny.

Rozpisujemy plany żywieniowe dla:

 • osób ochudzających się,
 • kobiet w ciąży,
 • kobiet karmiących piersią.

Pomagamy w ustaleniu najdogodniejszej diety osobom cierpiącym na choroby przewlekłe.

 • cukrzyca,
 • insulinooporność,
 • dna moczanowa,
 • osteoporoza,
 • wątroby,
 • tarczycy – Hashimoto, nadczynność i niedoczynność,
 • układu pokarmowego – wrzody żołądka, refluks, zaparcia, celiakia,
 • układu krążenia – miażdżyca, podwyższony poziom cholesterolu, nadciśnienie tętnicze, chorzy po zawale,
 • niedoborów żywieniowych – składników mineralnych, witamin, białka, itp,

 

dietetyk Wągrowiec

Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

Przygotowanie się do wizyty u dietetyka może pomóc w wydajnym i efektywnym przebiegu konsultacji oraz umożliwić dietetykowi lepsze zrozumienie własnych potrzeb i celów żywieniowych.

Cele. Ważne jest dokładne przemyśleniu celu wizyty. Czy dieta ma mieć charakter wyłącznie odchudzający? Czy ma ona wspierać leczenie chorób przewlekłych. Czy chodzi o wyrównanie niedoborów?

Historia chorób i przyjmowane leki. To niezwykle istotna informacja. Niektóre choroby spowalniają metabolizm, a przyjmowane leki wpływają na zwiększenie masy ciała. Dobrze jest mieć przy sobie historię chorób oraz spisane wszystkie leki, preparaty ziołowe i suplementy wraz z dawkowaniem i częstotliwością przyjmowania.

Szczerość. W tym miejscu nie należy ukrywać masy ciała. Dietetyk jest po to, by wspierać pacjenta. Im dokładnieksze otrzyma informacje, tym przygotowany przez niego plan będzie lepiej się sprawdzał.

Diety i nawyki żywieniowe. Jest to szczególnie istotne w przypadku diet eliminacyjnych. Podczas rozpisywania diety nie dojdzie do kłopotliwych produktów w programie żywieniowym. Jeśli jest określony rodzaj produktów, bez których pacjent nie potrafi się obejść, powinien o tym poinformować specjalistę.

Lista posiłków. Warto przez dni poprzedzające wizytę u dietetyka zapisywać wszystkie spożywane posiłki, ich wielkość, ilość spożywanych płynów oraz liczbę przekąsek. To świetny punkt wyjścia do pracy nad zmianą diety.

Pytania. Spisanie ich da pewność, że wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Kartka i długopis. Co prawda dietetyk sam zapisze najważniejsze informacje, jednak warto jest mieć przy sobie kartkę i długopis, by zanotować ważne informacje.

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Każda wizyta u dietetyka jest zależna od problemu, z jakim zgłasza się pacjent. Im bardziej spersonalizowane zalecenia, tym szansa na sukces rośnie. W przypadku potrzeby diety dla osób chorych, konieczne może być przyniesienie dokumentacji medycznej i ostatnich wyników badań. O tym informuje już specjalista dietetyk lub osoba przez niego wskazana.

Wywiad. Na początku wizyty dietetyk chce poznać historię zdrowia pacjenta, nawyki żywieniowe oraz z cele, z jakimi do niego się zgłasza.

Pomiar masy ciała. Jest on niezbędny dla oceny ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz określenia realnych celów.

Analiza składu ciała. Dietetyk może chcieć ocenić procent tkanki tłuszczowej, wody, masy mięśniowej i innych.

Ocena nawyków żywieniowych. Dietetyk omawia z pacjentem jego codzienne nawyki żywieniowe, takie jak rodzaj spożywanych posiłków, liczba spożywanych kalorii, źródła białka i tłuszczów, a także ilość spożywanych napojów i spożywanie przekąsek.

Cele. Na podstawie zebranych informacji, dietetyk pomaga pacjentowić określić realne cele żywieniowe i opracować plan żywieniowy dostosowany do osobistych preferencji chorego.

dietetyk Wągrowiec Intermedica

Dodatkowe badania. W razie konieczności specjalista wysyła pacjenta do lekarzy innych specjalizacji w celu dokładniejszej diagnozy.

Edukacja. Dietetyk udziela pacjentowi wskazówek dotyczących zbalansowanej diety i dobierania właściwych produktów spożywczych.

Planowanie posiłków. Razem z pacjentem dietetyk ustala plan żywieniowy, uwzględniając w nim przekąski.

Monitorowanie postępów. Wraz z kolejnymi wizytami specjalista monitoruje przebieg diety i wprowadza ewentualne zmiany.

Motywacja i wsparcie. Dietetyk pełni też rolę mentora i motywatora, który wspiera pacjenta w wybranej przez niego ścieżce.

Dietetyk Wągrowiec Intermedica – czym się zajmuje?

Dietetyk Wągrowiec pomaga pacjentom opracować spersonalizowane plany żywieniowe, uwzględniając ich cele, potrzeby i ograniczenia dietetyczne. Plan może dotyczyć utraty wagi, poprawy zdrowia, leczenia chorób dietozależnych, sportowej wydolności lub innych celów.

Dietetyk zarządza chorobami dietozależnymi, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, alergie pokarmowe i nietolerancje, przy pomocy odpowiednich diet i planów żywieniowych.

Dietetyk pomaga przyszłym matkom i matkom w planowaniu zdrowej diety podczas ciąży i karmienia piersią, aby zapewnić odpowiednie składniki odżywcze dla siebie i swojego dziecka.

W przypadku pacjentów przygotowujących się do operacji bariatrycznych, dietetyk może być zaangażowany w przygotowanie organizmu do zabiegu i zaplanowanie diety po operacji.

Dietetyk śledzi postępy pacjentów, dostosowuje plany żywieniowe, monitoruje zmiany masy ciała i inne parametry, aby zapewnić skuteczną opiekę.

Dietetyk Wągrowiec Intermedica

Dietetyk w Intermedica Wągrowiec współpracuje w poradniach z lekarzami wielu specjalizacji, co daje gwarancję najlepszej, dostosowanej do obecnego stanu zdrowia pacjenta, diety.

Dietetyk w Intermedica Wągrowiec przyjmuje pacjentów w każdym wieku.

Intermedica Wągrowiec, to ponad 30 lat doświadczenia w świadczeniu opieki zdrowotnej na terenie całej Wielkopolski.

mgr Jarosław Galuba

dietetyk