Poradnia Wągrowiec

Laryngolog Wągrowiec

Laryngolog Wągrowiec zaprasza na konsultacje, diagnostykę oraz leczenie chorób laryngologicznych.

Prowadzimy leczenie pacjentów w każdym wieku.

Dysponujemy nowoczesnym, specjalistycznym sprzętem umożliwiającym pełną diagnostykę i skracającym pacjentom czas powrotu do zdrowia.

Leczenie laryngologiczne Wągrowiec

Laryngolog Wągrowiec w Medicus-Bonus zajmuje się diagnostyką i leczeniem:

 • chorób nosa, uszu, jamy ustnej, gardła, krtani, zatok przynosowych i ślinianek;
 • niedosłuchów u dzieci;
 • wad wrodzonych w obrębie szyi i głowy;
 • chrapania i bezdechów sennych;
 • kwalifikuje do leczenia operacyjnego migdałków, operacji plastycznej nosa i przegrody nosowej, chirurgicznego leczenia zatok przynosowych.
  laryngologia Wągrowiec

  Jak wygląda wizyta u lekarza laryngologa?

  Zależnie od tego, z jakim problemem oraz w jakim wieku przychodzi pacjent, wizyta u lekarza laryngologa może nieco inaczej wyglądać. Są jednak stałe punkty konsultacji medycznych.

  • Rejestracja. W przypadku pierwszej wizyty w poradni specjalistycznej rejestratorka poprosi o numer PESEL, adres zamieszkania i numer telefonu. Jeśli wizyta jest opłacana z państwowych składek zdrowotnych, poprosi również o numer skierowania.
  • Przed badaniem. Przed badaniem pacjent jest zwykle proszony o zdjęcie chustek, biżuterii i innych dodatków, które mogłyby przeszkodzić lekarzowi w wykonaniu badania.
  • Wywiad medyczny. Lekarz poprosi pacjenta o opisanie objawów, z którymi przychodzi. W tym miejscu warto mieć przy sobie listę przyjmowanych leków wraz z ich dawkowaniem. Laryngolog będzie też dopytywał o historię choroby oraz o to, jakie podobne schorzenia występowały u najbliższej rodziny pacjenta.
  • Badanie. W tej części wizyty lekarz specjalista ogląda zmienione chorobowo miejsca. Może też wykonać badanie z użyciem specjalistycznych sprzętów do diagnostyki. Na każdym etapie tej części konsultacji lekarz laryngolog dokładnie wyjaśnia co robi i ostrzega pacjenta o możliwym dyskomforcie fizycznym.
  • Dodatkowe zalecenia. Jeśli sytuacja tego wymaga, lekarz laryngolog wypisuje skierowanie na dodatkowe badania specjalistyczne, takie jak np. morfologia.
  • Diagnoza i plan leczenia. W tej części konsultacji lekarz wraz z pacjentem omawia diagnozę oraz opracowuje plan leczenia. To też doskonały moment, by zapytać lekarza o kwestie, które wzbudzają wątpliwości.
  • Kontynuacja leczenia. W razie konieczności lekarz laryngolog wyznaczy kolejną datę konsultacji, by móc monitorować u pacjenta jego proces powrotu do zdrowia.

  Zabiegi laryngologiczne Wągrowiec

  Na miejscu wykonywane są również drobne zabiegi z zakresu laryngologii.

  •  USG ślinianek,
  •  próby błędnikowe,
  •  podcinanie wędzidełek języka.

  Jak przygotować się do wizyty u lekarza laryngologa?

  Kilka minut wystarczy, by przygotować się do spotkania z lekarzem laryngologiem. Już w trakcie samej wizyty zmniejszy ono u pacjenta stres i sprawi, że nie umkną wszystkie ważne wątki.

  Spisz wszystkie objawy choroby. Przygotuj jak najbardziej precyzyjną listę objawów. Zastanów się, kiedy pojawiły się pierwsze. Czy wcześniej zdarzały się podobne problemy? Im dokładniejszy opis zmian, tym lekarz będzie mógł postawić trafniejszą diagnozę.

  Lista przyjmowanych leków oraz suplementów. Wiele leków wchodzi z sobą w interakcje. Niezwykle ważne jest, by lekarz laryngolog poznał ich nazwy oraz wielkość przyjmowanych przez pacjenta dawek.

  Historia medyczna. Zbierz informacje dotyczące historii Twojej choroby, wcześniejszych problemów i operacji laryngologicznych.

  Dokumenty. Jeśli masz wyniki wcześniejszych badań, takie jak  krwi, badań obrazowych czy diagnozy z poprzednich wizyt u lekarzy, przynieś je ze sobą.

  Lista pytań. Przygotuj listę pytań, które chciałbyś zadać laryngologowi. Może to dotyczyć Twoich objawów, ich przyczyn, zalecanej terapii czy ewentualnych badań.

   laryngolog Wągrowiec

   Kim jest lekarz laryngolog?

   Lekarz laryngolog  specjalizuje się w diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu chorób oraz zaburzeń związanych z obszarem głowy i szyi, takimi jak uszy, nos, gardło, krtań, tarczyca i inne struktury anatomiczne w tym rejonie.

   W razie konieczności lekarz laryngolog zleca dodatkowe badania, takie jak np. morfologia w celu potwierdzenia diagnozy.

   W niektórych przypadkach chorób laryngologicznych konieczna jest hospitalizacja. Specjalista ustala wówczas z pacjentem najlepszą dla chorego ścieżkę leczenia.

   Lekarz laryngolog Wągrowiec

   Już od ponad 30 lat w Medicus-Bonus zajmujemy się zdrowiem pacjentów.

   Laryngolog Wągrowiec świadczy usługi dla dorosłych i dzieci.

   Laryngologia w Medicus-Bonus Wągrowiec to doskonali, przygotowani do swojej pracy lekarze oraz nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

   lek.med. Radosław Janczak

   laryngolog w trakcie specjalizacji, komercja i NFZ

   lek.med. Dmytro Zhurav

   internista, wizyty prywatne