Poradnie specjalistyczne Medicus-Bonus Poznań

Kardiolog Poznań

Kardiolog Poznań zaprasza pacjentów na konsultacje oraz leczenie chorób serca i układu krążenia. Prowadzimy diagnostykę i terapię osób dorosłych. Gwarantujemy krótkie terminy oczekiwania na konsultacje z lekarzem specjalistą.

Leczenie – kardiolog Poznań

Kardiolog jest specjalistą w leczeniu chorób serca i naczyń krwionośnych. Jego zadaniem jest rozpoznanie, leczenie i zapobieganie chorobom serca takim jak: nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca. Wykonuje osobiście bądź zleca m.in. takie podstawowe badania jak EKG czy echo serca. Wizyta u kardiologa w Poznaniu gwarantuje wczesne rozpoznanie i leczenie chorób serca. W naszej specjalistycznej poradni Medicus Bonus w Poznaniu można przeprowadzić szereg badań diagnostycznych. Wysoko wykwalifikowany specjalista kardiolog poprowadzi leczenie zaburzeń rytmu serca ze wsparciem farmakologii oraz zabiegów interwencyjnych. Regularnie do kardiologa powinny chodzić osoby z chorobami serca, po przebytym zawale serca, cierpiące z powodu chorób wieńcowych oraz problemów z rytmem serca.

kardiolog Poznań
kardiolog Poznań

Kardiolog Poznań – kiedy się do niego udać?

Kardiolog ma za zadanie diagnozować i leczyć chorob serca, a także zapobieganiu ich rozwojowi. W przypadku wizyt prywatnych nie jest potrzebne skierowanie od lekarza pierwszej opieki zdrowotnej, jednak warto zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną.

Do specjalisty kardiologa skierować może lekarz rodzinny. Osoby po 50 roku życia powinny raz w roku udać się na badania kardiologiczne. Pacjent może również zgłosić się sam, jeśli zaobserwuje u siebie powtarzające się:

 • nieregularne bicie serca,
 • duszności, również po wysiłku fizycznym,
 • obrzęki kości i twarzy,
 • ból w klatce piersiowej,
 • częste omdlenia i zasłabnięcia,
 • tzw. uderzenia krwi do głowy.

 

Kardiolog Poznań – jak wygląda badanie?

Wizyta u kardiologa zawsze składa się z kilku części. Na samym początku lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, aby poznać lepiej jego historię medyczną i zebrać informacje na temat przebytych chorób w przeszłości. Podczas wizyty lekarz powinien wykonać u pacjenta pomiar ciśnienia tętniczego, ocenę stanu serca i naczyń krwionośnych oraz badanie oddechu. Jeśli kardiolog uzna, że są potrzebne dodatkowe badania, może zlecić EKG, echo serca, tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny. Lekarz kardiolog na podstawie wywiadu  oraz wyników badań omawia z pacjentem proponowane leczenie. Przed wizytą u lekarza kardiologa warto zadbać o odpowiedni strój. Do badań niezbędne jest odsłonięcie klatki piersiowej i przedramienia dlatego warto wcześniej pomyśleć o stroju, który nie będzie krępował pacjenta podczas diagnostyki. Najlepiej jest też spisać sobie wcześniej wszystkie przyjmowane leki, by podczas konsultacji o niczym nie zapomnieć.

lekarz kardiolog Poznań

Kardiolog Poznań – diagnostyka

Na podstawie wyników badań zarówno tych wykonanych w gabinecie lekarskim, jak i wykonanych przez innych specjalistów lekarz kardiolog wybiera najdogodniejszy dla pacjenta sposób leczenia. Zazwyczaj do poprawy stanu zdrowia choregi wystarczy zastosowanie terapii farmakologicznej jak np. w przypadku nadciśnienia. W przypadku wszystkich problemów kardiologicznych niezwykle istotną rolę odgrywa dieta. Lekarz sam powinien poinformować pacjenta, jakie produkty z diety wyleczyć, aj jakie do niej włączyć.  Kardiolog może też zaproponować dodatkowe konsultacje u dietetyka lub diabetologa zwałaszcza, gdy widzi, że chory zmaga się z nadwagą. W przypadku, gdy leczenie farmakologiczne oraz dieta nie przynoszą porządanych rezultatów, niezbędnym może okazać się zabieg operacyjny w szpitalu.

Badanie wykonywane u kardiologa Poznań

Kardiolog Poznań zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób serca i naczyń krwionośnych. Dotyczy to zarówno wrodzonych zaburzeń pracy serca, jak i nabytych. Jego praca polega na dobraniu skutecznych metod leczenia oraz opiekowaniu się pacjentami kardiologicznymi w trakcie oraz po zakończeniu leczenia. Zalecenia kardiologa skupiają się na profilaktyce, która przyczynia się do zmniejszenia zachorowalności lub obniżenia pogłębiania się schorzeń systemu sercowo-naczyniowego, np. opiekując się pacjentami po przebytych zawałach serca. Kardiolog Poznań w Medicus-Bonus zajmuje się kardiologią nieinwazyjną. Oznacza to diagnostykę i leczenie chorób serca oraz naczyń krwionośnych z wykorzystaniem bezinwazyjnych narzędzi, czyli np. skupiając się na farmakologii oraz badaniach takich jak EKG.

Do najczęściej diagnozowanych oraz leczonych chorób kardiologicznych należą:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • niewydolność serca,
 • zawał mięśnia sercowego,
 • miażdżyca,
 • dusznica bolesna,
 • zaburzenia rytmu serca,
 • zapalenie mięśnia sercowego,
 • tachykardia,
 • bradykardia,
 • wady serca takie jak m.in.
 • niedomykalność zastawki mitralnej,
 • niedomykalność zastawki aortalnej,
 • zwężenie zastawki mitralnej, zwężenie zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki trójdzielnej i
  inne.

Kim jest kardiolog Poznań?

Kardiolog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom serca i naczyń krwionośnych. Poza tym diagnozuje przyczyny nieregularnego bicia serca, duszności i omdleń oraz zasłabnięć. Zadaniem kardiologa jest ułożenie najlepszej dla pacjenta ścieżki leczenia. Kardiolog nie tylko zaleca leczenie farmakologiczne, ale w niektórych przypadkach proponuje też rozmowę z dietetykiem.

Lekarz kardiolog Poznań

Na badania kardiologiczne powinien zgłosić się każdy, kto ukończył 50 rok życia i nigdy wcześniej nie był na konsultacji u lekarza tej specjalizacji. W żadnym wypadku nie można przekładać wizyt kontrolnych po przebytym wcześniej zawale serca. W poradniach Medicus-Bonus dbamy komfort pacjenta i gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań, by spotkanie z lekarzem odbyło się w bezstresowej atmosferze.

Do kardiologa, niezależnie od wieku, należy zgłosić się, gdy rytm serca jest zaburzony, a także przy zdiagnozowanym nadciśnieniu tętniczym, chorobie niedokrwiennej serca, chorobie wieńcowej lub zaburzeniach kurczliwości mięśnia sercowego.

Kardiolog Poznań

dr Michał Grześkowiak

lekarz kardiolog