Poradnia Poznań

Reumatolog Poznań

Reumatolog Poznań zapraszamy do rejestracji wizyt. Specjalizujemy się w rozpoznawaniu, leczeniu i profilaktyce chorób reumatycznych kości i stawów oraz stanów zapalnych tkanki miękkiej.

Leczenie reumatologiczne Poznań

Reumatolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób reumatologicznych, takich jak artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów i fibromialgia. Zajmuje się również leczeniem bólu i sztywności stawów oraz problemów związanych z układem mięśniowo-szkieletowym. Na wizytę u reumatologa powinna zapisać się osoba, która odczuwa ból, sztywność i obrzęk w okolicach stawów. Jeśli w Twojej rodzinie została zdiagnozowana choroba reumatyczna, to warto skonsultować się z reumatologiem, aby wdrożyć profilaktykę. Konsultacja z reumatologiem może być też pomocna w przypadku osób, które cierpią na chroniczny ból mięśni, utratę masy mięśniowej oraz osłabienie kończyn.

Reumatolog Poznań – jak wygląda badanie?

Wizyta u reumatologa zazwyczaj rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, w trakcie którego lekarz zbiera informacje na temat objawów, historii choroby, rodzinniej historii chorób reumatologicznych, a także dotychczasowego leczenia. Następnie lekarz przeprowadza badanie fizykalne, podczas którego ocenia stan stawów i mięśni pacjenta, a także szuka oznak chorób reumatologicznych.

Reumatolog może również zlecić badania laboratoryjne, takie jak morfologia, CRP, ASO, RF, ANA itp. lub badania obrazowe, takie jak RTG, USG, tomografia komputerowa, MRI, aby uzyskać bardziej szczegółowy obraz stanu pacjenta.

Na podstawie wyników badań i oceny stanu pacjenta, reumatolog może zdiagnozować chorobę reumatologiczną i zalecić odpowiednie leczenie. Leczenie może obejmować leki, fizjoterapię, a także zmiany stylu życia, takie jak zmiana diety i zwiększenie aktywności fizycznej. Lekarz będzie również monitorować stan pacjenta i modyfikować leczenie w razie potrzeby.

W czym pomoże Ci reumatolog Poznań?

Reumatolog zajmuje się głównie diagnostyką i leczeniem chorób reumatologicznych. W naszej placówce uzyskasz pomoc, jeśli zmagasz się z tymi dolegliwościami:

– reumatoidalne zapalenia stawów,
– twardzina układowa,
– dna moczanowa,
– choroba zwyrodnieniowa stawów,
– zapalenie naczyń,
– osteoporoza,
– fibromialgia,
– zespoły bólowe kręgosłupa,
– sarkoidoza,
– gorączka reumatyczna,
– zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
– dysplazje kostno-stawowe.

Kim jest reumatolog Poznań?

Reumatolog zajmuje się przede wszystkim różnego rodzaju schorzeniami, które są powiązane ze stanami zwyrodnieniowymi i zapalnymi tkanki łącznej, kości oraz stawów. Reumatolog znajdzie rozwiązanie i opracuje plan leczenia dopasowany do Twoich potrzeb, jeśli należysz do grupy osób, które zmagają się z przewlekłymi stanami zapalnymi tkanki łącznej lub wykryto u Ciebie osteoporozę. Jeśli odczuwasz silny ból kości, ścięgien i mięśni, a pomimo leczenia lekami przeciwzapalnymi ból wciąż wraca, to dobrym pomysłem jest wizyta u reumatologa.

Reumatolog zawsze dobiera indywidualnie leczenie. Bardzo często jest ono długotrwałe i oprócz podawania leków przeciwzapalnych potrzebna jest także fizjoterapia. Leczenie u reumatologa może mieć różną postać, wszystko zależy od tego, z czym dokładnie pacjent zgłasza się na wizytę oraz jaką diagnozę postawi reumatolog.

Lekarz reumatolog Poznań

Masz problem z bólem, sztywnością, a nawet zmianą kształtów stawów? A może w Twojej rodzinie występowały choroby reumatologiczne i zastanawiasz się, czy też znajdujesz się w grupie ryzyka? Jeśli odpowiedź na te pytania była twierdząca, warto wybrać się na wizytę do reumatologa. Poznań oferuje wysokiej jakości specjalistów w Medicus Bonus, którzy pomogą Ci zdiagnozować Twój problem i zaproponują najlepsze rozwiązania dopasowane akurat do Ciebie.

dr Ewa Brambor

Reumatolog

dr Ewa Dudziec

Reumatolog