Poradnie specjalistyczne Medicus-Bonus Poznań

Reumatolog Poznań

Reumatolog Poznań zapraszamy do rejestracji wizyt. Specjalizujemy się w rozpoznawaniu, leczeniu i profilaktyce chorób reumatycznych kości i stawów oraz stanów zapalnych tkanki miękkiej.

W poradniach Medicus-Bonus już od ponad 30 lat pomagamy pacjentom ze schorzeniami reumatologicznymi.

Leczenie reumatologiczne Poznań

Reumatolog to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób reumatologicznych, takich jak artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów i fibromialgia. Zajmuje się również leczeniem bólu i sztywności stawów oraz problemów związanych z układem mięśniowo-szkieletowym.

Na wizytę u reumatologa powinna zapisać się osoba, która odczuwa ból, sztywność i obrzęk w okolicach stawów. Jeśli w  rodzinie została zdiagnozowana choroba reumatyczna, to warto skonsultować się z reumatologiem, aby wdrożyć profilaktykę. Konsultacja z reumatologiem może być też pomocna w przypadku osób, które cierpią na chroniczny ból mięśni, utratę masy mięśniowej oraz osłabienie kończyn.

lekarz reumatolog Poznań

W czym pomoże reumatolog Poznań

Reumatolog zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem chorób reumatologicznych. W naszej placówce oferujemy pomoc każdemu, kto zmaga się z tymi dolegliwościami:

– reumatoidalne zapalenia stawów,
– twardzina układowa,
– dna moczanowa,
– choroba zwyrodnieniowa stawów,
– zapalenie naczyń,
– osteoporoza,
– fibromialgia,
– zespoły bólowe kręgosłupa,
– sarkoidoza,
– gorączka reumatyczna,
– zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
– dysplazje kostno-stawowe.

reumatologia Poznań

Reumatolog Poznań – jak wygląda badanie?

Pierwsza wizyta u reumatologa zawsze rozpoczyna się wywiadem lekarskim. W jego trakcie lekarz zbiera informacje na temat objawów, historii schorzenia, rodzinniej historii chorób reumatologicznych, a także dotychczasowego leczenia. Następnie lekarz przeprowadza badanie pacjenta, podczas którego ocenia stan jego stawów i mięśni, a także szuka oznak chorób reumatologicznych.

Reumatolog może również zlecić badania laboratoryjne, takie jak: morfologia, CRP, ASO, RF, ANA itp. lub badania, takie jak: RTG, USG, tomografia komputerowa, MRI, aby uzyskać bardziej szczegółowy obraz choroby pacjenta.

Na podstawie wyników badań i oceny stanu pacjenta, reumatolog diagnozuje chorobę reumatologiczną i zaleca odpowiednie leczenie. Terapia może obejmować leki, fizjoterapię, a także zmiane stylu życia, diety i zwiększenie aktywności fizycznej. Lekarz prowadzćy będzie również monitorował stan pacjenta i modyfikował leczenie w razie potrzeby.

reumatolog Poznań

Kim jest reumatolog Poznań?

Reumatolog zajmuje się przede wszystkim różnego rodzaju schorzeniami, które są związane ze stanami zwyrodnieniowymi i zapalnymi tkanki łącznej, kości oraz stawów. Reumatolog ma za zadanie zdiagnozowanie i opracowanie planu leczenia dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Do lekarza specjcjalisty reumatologa powinny zgłosić się osoby, które zmagają się z przewlekłymi stanami zapalnymi tkanki łącznej lub wykryto u nich osteoporozę. Sygnałem do udania się na konsultację specjalistyczną powinien być silny ból kości, ścięgien i mięśni, który nie mija  mimo leczenia lekami przeciwzapalnymi.

Reumatolog dobiera leczenie pod indywidualne potrzeby pacjenta. Zwykle jest ono długotrwałe i oprócz konieczności przyjmowania przez chorego leków przeciwzapalnych potrzebna jest także fizjoterapia. Leczenie u reumatologa może róznie przebiegać. Wszystko zależy od tego, z jakim dokładnie problemem pacjent zgłasza się na wizytę oraz jaką diagnozę postawi reumatolog.

Lekarz reumatolog Poznań

Bólem sztywność, a nawet zmiana kształtu stawów są sygnałem, że należy bezwzględnie udać się do lekarza specjalisty. Ryzyzko zachorowania zwiększa się, gdy w rodzinie pacjenta występowały schorzenia reumatologiczne. W Medicus-Bonus Poznań przyjmują doskonali specjaliści reumatolodzy z wieloletnim doświadczeniem. Od ponad 30 lat dokładamy wszelkich starań, by zatrudniani przez nas lekarze posiadali szerokie kompetencje w swoich dziedzinach, a do każdego pacjenta podchodzili indywidualnie oraz z empatią.

Reumatolog Poznań

dr Ewa Brambor

Reumatolog

dr Ewa Dudziec

Reumatolog

dr Magdalena Szyszko

Reumatolog