Poradnia Poznań

Logopeda Poznań

Logopeda Poznań w Poradni Medicus-Bonus pracuje z dziećmi i dorosłymi. Od ponad 20 lat nasza specjalistka zajmuje się rehabilitacją głosu metodą wokalną. Na co dzień związana jest z fundacją Jaś i Małgosia, gdzie prowadzi zajęcia ze wczesnego wpomagania rozwoju. Serdecznie zapraszamy na konsultacje logopedyczne w ramach wizyt prywatnych i NFZ.

Leczenie logopedyczne Poznań

Logopeda jest specjalistą, który pomaga osobom cierpiącym na trudności związane z mową, językiem i komunikacją. W przypadku dzieci warto wybrać się do logopedy, gdy pojawią się u niego problemy w nauce mówienia lub trudności w wymowie poszczególnych głosek. Sygnałem ostrzegawczym powinny być problemy z komunikacją społeczną takie jak trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktu z innymi, trudnościami w rozumieniu i/lub wykorzystywaniu gestów, mimiki, czy też problemy z czytaniem i pisaniem.

W Medicus-Bonus w Poznaniu zajmujemy się likwidacją wad wymowy oraz usprawnianiem języka związanego m.in. z komunikacją werbalną. Nasz logopeda w Poznaniu leczy m.in. takie zaburzenia jak:

  • afazja
  • dysleksja
  • upośledzenia umysłowe
  • zaburzenia mowy
  • wady wymowy
  • trudności szkolne
  • wady rozwojowe
  • stany poudarowe
logopedia Poznań
logopeda Poznań

Logopeda Poznań – jak wygląda badanie?

Badanie u logopedy jest dla dziecka małą przygodą. W atmosferze zabawy logopeda przeprowadza serię testów i ćwiczeń, które pozwolą na ocenę stanu rozwoju mowy oraz języka danej osoby oraz na określenie ewentualnych trudności. Logopeda może przeprowadzić badanie słuchu fonemowego, percepcji językowej, analizy i syntezy mowy, a także sprawdzić, czy pacjent ma trudności z artykulacją poszczególnych głosek. W trakcie badania logopeda będzie również rozmawiał z pacjentem i jego rodziną, aby uzyskać jak najwięcej informacji na temat jego doświadczeń i trudności. Podczas konsultacji bardzo ważnym elementem jest wywiad, który na samym początku przeprowadza logopeda. Dzięki niemu będzie mógł zapoznać się z historią medyczną pacjenta i postawit najrafniejszą diagnozę.

Dlaczego tak ważne jest wykonanie wszystkich ćwiczeń oraz testów u logopedy? Na ich podstawie specjalista będzie w stanie określić w czym dokładnie tkwi problem, poprowadzić leczenie i  podpowiedzieć w jaki sposób pomóc ćwiczyć w warunkach domowych.

Kim jest logopeda Poznań?

Logopeda to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem problemów z wymową, językiem oraz komunikacją u osób w różnym wieku. Często pracuje z dziećmi i dorosłymi, którzy mają trudności z mówieniem, czytaniem, pisaniem, a także z trudnościami związanymi z artykulacją głosek. Logopeda może również pracować z osobami, które doznały urazów mózgu w wyniku chorób, np. udaru mózgu. Zadaniem logopedy jest znalezienie najlepszej dla pacjenta drogi powrotu do zdrowego funkcjonowania w zakresie mowy.

Leczenie u logopedy dla posczególnych osób może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i rodzaju problemów z jakimi  ten się boryka. Może ono obejmować indywidualne sesje terapeutyczne, podczas których logopeda pracuje z pacjentem na ćwiczeniach związanych z wymową, artykulacją głosek, percepcją językową i innymi aspektami języka.

Sesje mogą być również prowadzone z rodziną pacjenta lub w grupie, w celu rozwijania umiejętności komunikacyjnych. Czasem logopeda również przeprowadza testy i oceny, aby określić poziom funkcjonowania językowego pacjenta i monitorowania jego postępów w trakcie leczenia.

W przypadku dzieci logopeda często wykorzystuje metody kreatywne łącząc badanie z atrakcyjnymi grami, zabawkami i innymi formami aktywności, aby zachęcić młodego pacjenta do udziału w terapii. Ważne, żeby pamiętać, że proces terapeutyczny wymaga zaangażowania pacjenta i jego najbliższych oraz regularności w odbywaniu sesji. Pozwoli to na stały progres w drodze do wyleczenia.

Specjalista logopeda Poznań

Jeśli mowa dziecka rozwija się wolniej, niż u rówieśników albo ma problemy z komunikacją warto rozważyć konsultację u spesjalisty logopedy. Podobnie z dorosłymi cierpiącymi na choroby, którym towarzyszą zaburzenia w komunikacji werbalnej. Problemy logopedyczne nie mijają z czasem samoistnie, a wręcz się nasilą. Dlatego tak ważna jest konsultacja i codzienna praca z logopedą. W naszej poradni Medicus-Bonus w Poznaniu oferujemy fachowe specjalistyczne wsparcie, trafną diagnozę oraz indywidualny plan leczenia.

Nasz specjalista w Poznaniu pomoże także osobom, które przeszły uraz, uszkodzenie słuchu czy cierpią na choroby neurologiczne. Dołożymy wszelkich starań, by pomóc w każdej chorobie, która może mieć wpływa na rozwój mowy, języka i komunikacji.

Agnieszka Gil

logopeda