Poradnia Poznań

Logopeda Poznań

Logopeda Poznań w Poradni Medicus-Bonus pracuje z dziećmi i dorosłymi. Od ponad 20 lat zajmuje się rehabilitacją głosu metodą wokalną. Na co dzień związana jest z fundacją Jaś i Małgosia. Serdecznie zapraszamy na konsultacje logopedyczne w ramach wizyt prywatnych i NFZ.

Leczenie logopedyczne Poznań

Logopeda jest specjalistą, który pomaga osobom cierpiącym na trudności z mową, językiem i komunikacją. Warto wybrać się do logopedy, gdy zauważysz u siebie lub swojego dziecka problemy w nauce mówienia lub trudność w wymowie poszczególnych głosek. Jeśli zauważysz problemy z komunikacją takie jak trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktu z innymi, trudnościami w rozumieniu i/lub wykorzystywaniu gestów, mimiki, czy też trudnościami z czytaniem i pisaniem, wtedy też warto umówić się na wizytę u logopedy.

W Medicus Bonus w Poznaniu zajmujemy się likwidacją wad wymowy oraz usprawnianiem języka związanego m.in. z komunikacją werbalną. Nasz logopeda w Poznaniu leczy m.in. takie zaburzenia jak:

  • afazja
  • dysleksja
  • upośledzenia umysłowe
  • zaburzenia mowy
  • wady wymowy
  • trudności szkolne
  • wady rozwojowe
  • stany poudarowe

Logopeda Poznań – jak wygląda badanie?

Badanie u logopedy polega na przeprowadzeniu serii testów i ćwiczeń, które pozwolą na ocenę stanu rozwoju mowy i języka danej osoby oraz na określenie ewentualnych trudności. Logopeda może przeprowadzić badanie słuchu fonemowego, percepcji językowej, analizy i syntezy mowy, a także sprawdzić, czy pacjent ma trudności z artykulacją poszczególnych głosek. W trakcie badania logopeda będzie również rozmawiał z pacjentem i jego rodziną, aby uzyskać jak najwięcej informacji na temat jego doświadczeń i trudności. Podczas konsultacji bardzo ważnym momentem jest wywiad, który na samym początku przeprowadza logopeda. Dzięki niemu będzie mógł zapoznać się z historią medyczną pacjenta i postawi trafniejszą diagnozę.

Bardzo ważne jest wykonanie wszystkich ćwiczeń oraz testów u logopedy, bo na ich podstawie lekarz będzie w stanie określić dokładny problem, a także podpowie, w jaki sposób pomóc rozwiązać problem z wymową oraz komunikacją.

logopeda Poznań

Kim jest logopeda Poznań?

Logopeda to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem problemów z mową, wymową, językiem oraz komunikacją u osób w różnym wieku. Często pracują z dziećmi i dorosłymi, którzy mają trudności z mówieniem, czytaniem, pisaniem, a także z problemami związanymi z artykulacją głosek. Logopeda może również pracować z osobami, które doznały urazów mózgu lub mają choroby neurologiczne, takie jak afazja. Zadaniem logopedy jest znalezienie najlepszego rozwiązania.

Leczenie u logopedy może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i rodzaju problemów, z jakimi się boryka. Może ono obejmować indywidualne sesje terapeutyczne, podczas których logopeda pracuje z pacjentem na ćwiczeniach związanych z wymową, artykulacją głosek, percepcją językową i innymi aspektami języka.

Sesje mogą być również prowadzone z rodziną pacjenta lub w grupie, w celu rozwijania umiejętności komunikacyjnych. Logopeda może również przeprowadzać testy i oceny, aby określić poziom funkcjonowania językowego pacjenta i monitorować postępy w trakcie leczenia.

W przypadku dzieci logopeda może również zastosować metody zabawowe, gry, zabawki i inne formy aktywności, aby zachęcić dziecko do udziału w terapii. Ważne, żeby pamiętać, że proces terapeutyczny wymaga zaangażowania pacjenta oraz regularności w odbywaniu sesji, aby osiągnąć zamierzone rezultaty.

Lekarz logopeda Poznań

Twoje dziecko ma problemy z rozwojem mowy, a może mówienie sprawia mu trudność? Jeśli zauważysz u siebie lub u swojego dziecka jakiekolwiek trudności związane z mową, językiem lub komunikacją, nie wahaj się skontaktować z logopedą. W naszej placówce w Poznaniu otrzymasz fachową pomoc specjalistów i odpowiednią diagnozę oraz plan leczenia.

Do naszych wysoko wykwalifikowanych specjalistów może się zgłosić każdy, kto ma trudności z mową, językiem oraz komunikacją. Szczególnie ważne jest, aby wybrać się na taką wizytę z dzieckiem od razu, jak tylko zauważysz, że ma pewne trudności.

Nasi specjaliści w Poznaniu pomogą także osobom, które przeszły uraz lub uszkodzenie słuchu, a nawet choroby neurologiczne. U nas uzyskasz pomoc w każdej chorobie, która może mieć wpływa na rozwój mowy, języka i komunikacji.

Agnieszka Gil

logopeda